Відновлення після операції на серці

Операція на серці – це серйозний стрес для психіки та здоров’я пацієнта. Відновлення залежить від індивідуальних особливостей, супутніх захворювань та віку людини. 

Вам не варто боятися операції. Лікар призначає оперативне лікування лише в тому випадку, якщо воно істотно покращить стан вашого здоров’я або врятує вам життя.

Ми більше 20 років проводимо складні операції на серці та судинах. У нас чудова статистика успішно проведених операцій. Ми вважаємо, що чим більше інформації ви отримаєте саме від нас, лікарів, тим більш впевнено ви почуватиметеся, довіряючи своє життя та здоров’я в наші руки.

Залежно від типу операції, можливі різні варіанти того, як проходитиме ваш ранній та пізній реабілітаційні періоди.

Восстановление после операции на сердце
Ранний послеоперационный период

Ранній післяопераційний період

Якщо операція проводилася на відкритому серці, тоді після операції ви будете переведені до реанімаційного відділення, де перебуватимете під цілодобовим наглядом наших лікарів. Зазвичай термін перебування у реанімації становлять 2-3 дня.

Відразу після пробудження ви виявите дихальну трубку в роті та катетери на руках. У перші години після операції ці пристрої будуть підтримувати ваш стан в нормі. Через дихальну трубку ви не зможете говорити. Як тільки ваш стан стабілізується, ви зможете дихати без підтримки та зможете розмовляти.

Наш медичний персонал не залишає реанімаційне відділення ні на хвилину, ви перебуватимете під пильною увагою медичних працівників, які будуть допомагати вам, навіть якщо ви не зможете говорити спочатку. По мірі відновлення організму, протягом двох днів, медсестра видалить катетери, що залишилися, та підготує вас до переведення в звичайну палату.

Через те, що операція була проведена з розрізом грудної клітки, людина відчуває больові симптоми та дискомфорт у районі грудини. Такий стан згодом пройде. Для полегшення болю в ранньому та наступному реабілітаційному періоді ви отримуватимете знеболювальні препарати. До 4 днів вам може бути показаний постільний режим.

У стаціонарі в залежності від вашого стану, ви пробудете до 7 днів під постійним контролем вашого кардіохірурга, який проводив операцію.

лента кардиологическая

Палати та зручності в кардіоцентрі доктора Тополова

У нашому кардіологічному центрі передбачено комфортні, сучасні двомісні палати. У палатах є все необхідне, щоб ви почували себе затишно та безпечно. У кожній палаті є свій санвузол.

Ліжка обладнані витягами біля узголів’я та ніг для полегшення післяопераційної реабілітації. Поруч із ліжком знаходиться кнопка виклику медсестри.

Пізній післяопераційний період

З 7 по 15 день після операції на серці вважається пізнім реабілітаційним періодом. Зазвичай у цей час ви готуєтеся повертатися додому або вже знаходитеся вдома.

У цей період відбувається відновлення організму, у вас зменшуються болі, відновлюється робота систем, які слабо функціонували у ранньому післяопераційному періоді.

В цей час ви почнете активно відновлюватися та повертатись до норми. Через 3-6 місяців настає повне відновлення організму після хірургічного втручання на серці.

Весь цей час ви будете підтримувати зв’язок зі своїм кардіохірургом. Ми контролюємо ваш стан та коригуємо лікування за потреби.

напередодні операції

У разі виникнення післяопераційних ускладнень вживаємо необхідних заходів для покращення вашого стану. Наш персонал постійно перебуває на зв’язку з вами та швидко реагує на будь-які ваші звернення до нас.

Перед випискою лікар пропише вам план лікування, оформить необхідні документи та надасть індивідуальні рекомендації щодо харчування та фізичних навантажень. Ми також дамо вам графік необхідних обстежень, які будуть потрібні нам за наглядом за вашим станом у пізньому післяопераційному періоді.

Отримати персональну консультацію кардіохірурга

Лікар зв’яжеться з вами найближчим часом

Залишити заявку
(050) 570 40 27

Особливості відновлювального періоду для деяких видів операцій на серці

Особливістю нашого кардіоцентру є рання активізація пацієнтів. Це дозволяє істотно прискорити процес післяопераційного відновлення.

Зазвичай на 2 день після операції на серці видаляються дренажні трубки, які призначені для виведення рідин з операційної рани. Після цього ми розміщуємо пацієнта у вертикальному положенні. Через нетривалий час ви будете стояти на ногах і робити перші рухові вправи.

Обов’язково проводиться дихальна гімнастика для прискорення відновлення функції дихання. На третій день, більшість наших пацієнтів вже можуть самостійно переміщатися по палаті, це буде також показанням для переведення в звичайну палату стаціонару.

Протягом наступних 4-5 днів вам збільшать фізичне навантаження та тривалість руху.

Через 7 днів після операції більшість пацієнтів виписується у задовільному стані. Це означає, що ви можете спокійно повернутись додому до рідних навіть на громадському транспорті. Далі проводиться амбулаторне спостереження вашим лікуючим кардіологом, який направив вас на операцію.

Існують деякі особливості відновлення для різних видів операцій.

Відновлення після імплантації кардіостимулятора

Через годину після операції пацієнту дозволяється вставати з ліжка та вести звичайний спосіб життя. Немає жодних особливостей щодо обмеження рухових функцій.

Наступного дня ми виписуємо вас, надаючи всі необхідні рекомендації для найшвидшого відновлення.

Реабілітація після коронарографії

Вже за годину після операції пацієнту дозволяється вставати з ліжка та вести звичайну рухову діяльність. Оскільки ця операція є малоінвазивною, ви знаходитесь під нашим наглядом до кінця дня. Увечері ми виписуємо вас додому.

У деяких випадках ми залишаємо пацієнтів на ніч для контролю їхнього стану.

Період реабілітації після стентування та балонної ангіопластики

Вже за годину після закінчення операції пацієнту дозволяється вставати з ліжка. Ви можете рухатися так, як звикли, ніяких ускладнень чи болісних відчуттів не буде. Більшість пацієнтів виписуються вже наступної доби після операції стентування коронарних артерій. Іноді ми можемо залишити пацієнта на день довше.

Які операції на серці ми проводимо

Ви можете дізнатися, чи ми робимо хірургічну операцію на серці, яку рекомендує вам ваш лікувальний кардіолог, а також деталі того, як проходитиме операція:

Лікарі кардіоцентра доктора Тополова

Тополов Павло Олександрович
Ведучий серцево-судинний хірург центру

Куриленко Ярослав Володимирович
Лікар-анестезіолог вищої категорії

Дьордяй Іван Степанович
Лікар хірург серцево-судинний

Переглянути всіх лікарів кардіоцентру

Место, где хочется выздоравливать. Здесь атмосфера человечности и добра, чистота и современный интерьер. Мне делали операцию на сердце ❤ здесь. Благодарю доктора Тополова за новую жизнь, за то, что спас. А также весь коллектив клиники благодарю за труд и душевную обстановку. Впечатления положительные

Анатолий Смирнов

Велике спасибі. Хірургу Тополову, за те що спасли мене . І взагалі в цему центрі дуже приємний персонал як мецестри так і самі лікарі .Умови для перебуваня також порадували.

Мария Шапочкина

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Запишіться на безкоштовну консультацію до провідного кардіохірурга центру Тополова Павла

Зв’яжіться з нами зручним для вас способом. Ми працюємо щодня

Дякуємо за ваше повідомлення. Воно було відправлене.
При спробі надіслати повідомлення сталося помилка. Будь ласка, повторіть спробу пізніше.