Питання пацієнтів кардіологічного центру

Дізнайтеся відповіді на поширені запитання щодо роботи свого серця. Якщо ви не знайшли потрібної вам відповіді, зв’яжіться з нами, ми відреагуємо на ваше питання. Для цього просто напишіть нам у формі внизу сторінки, або перейдіть у розділ Контакти. Відповідаємо швидко.

Що таке коронарні артерії?

Коронарні артерії проходять по зовнішній стороні серця й мають невеликі відгалуження, які постачають кров’ю серцевий м’яз.
Як і всім іншим тканинам в організмі, серцевому м’язу для функціонування потрібна кров, багата на кисень.

Що таке ішемічна хвороба серця?

Ішемічна хвороба серця (ІХС) характеризується запаленням та накопиченням жирових відкладень уздовж внутрішнього шару коронарних артерій.

Що таке серцева недостатність?

Серцева недостатність – це стан, у якому серце неспроможне перекачувати кров, насичену киснем, щоб задовольнити потреб організму.
Серце продовжує працювати, але не так ефективно, як здорове серце. Серцева недостатність не означає, що серце зупиняється.
Скоріше це означає, що серце не може качати кров так, як повинно. Серцева недостатність зазвичай виникає внаслідок будь-якого іншого основного захворювання.

Що таке електрокардіограма із навантаженням?

Електрокардіограма (ЕКГ) з навантаженням проводиться з метою оцінки реакції серця на стрес або фізичне навантаження. Тест ЕКГ із навантаженням проводиться під час тренування на біговій доріжці або велотренажері.
Запис ЕКГ буде зроблено у певні моменти під час тесту, щоб порівняти показники до та після навантаження. Періодично нахил та швидкість бігової доріжки збільшуються, щоб ускладнити виконання вправ під час тесту.

Як мені запідозрити проблеми із серцем?

Багато тілесних сигналів можуть вказувати на проблеми з серцем. Вони тісно пов’язані з недостатнім кровотоком по артеріях до серця. На перший погляд може здаватися, що вони не пов’язані з проблемами серця. Біль у щелепі та шиї: серцевий біль може поширюватися від грудей до щелепи та шиї. Нудота та здуття живота: зокрема жінки часто описують цей вид дискомфорту, який може включати блювання, перш ніж вони відчують біль у грудях. Загальна стомлюваність: коли серце не може ефективно перекачувати кров, менше крові надходить у легені та м’язи. Задишка та втома при виконанні повсякденних справ, таких як підйом сходами або ходьба по парковці – це сигнал про те, що у вас можуть бути проблеми з серцем.

Чи небезпечна аритмія?

Аритмія означає, що серце не б’ється у правильному ритмі. Таку ситуацію може викликати будь-що, від незначних симптомів до зупинки серця та смерті. Оскільки різні порушення ритму потребують різного лікування, важливо діагностувати точний тип аритмії.

Що таке кардіоміопатія?

Кардіоміопатія, назва будь-якого захворювання серцевого м’яза. Є одним із станів, який часто призводить до серцевої недостатності.

Чи впливають на серце шкідливі звички?

Вживання надто великої кількості алкоголю може вплинути на передачу електричних імпульсів у вашому серці та збільшити ймовірність розвитку фібриляції передсердь.
Кофеїн, нікотин та інші стимулятори можуть викликати почастішання серцебиття та призвести до розвитку більш серйозних аритмій.
Наркотики, такі як амфетаміни та кокаїн, можуть сильно вплинути на серце та викликати багато видів аритмій або раптову смерть через фібриляцію шлуночків.

Чи може фізичне навантаження зменшити ризик проблем із серцем?

Програма вправ допоможе впоратися практично з усіма факторами ризику інсульту та серцевого нападу. Намагайтеся включати фізичну активність помірної чи високої інтенсивності щонайменше 40 хвилин щодня, щонайменше 3–4 днів на тиждень, крім своєї нормальної активності на роботі чи вдома. Регулярна фізична активність сприяє зміцненню здоров’я, психологічному благополуччю та здоровій масі тіла.

Який ризик та як часто бувають ускладнення після операції на відкритому серці?

Операція на відкритому серці – це технічно складна операція, яка потребує високої кваліфікації хірурга. Як і у будь-якого хірургічного втручання, існує операційний ризик та можливість виникнення ускладнень. 

Найважливішими факторами ризику виникнення ускладнень являються несвоєчасне звернення пацієнта, похилий вік та наявність тяжких супутніх патологій.

Завдяки великому досвіду та високій кваліфікації лікарів, а також відмінному технічному забезпеченню, Кардіоцентр доктора Тополова цілком і повністю відповідає високим міркам провідних клінік США та Європи, що дозволяє максимально знизити будь-які ризики від оперативного втручання.

Також, слід розуміти: якщо пацієнту показано операцію на серці, то без хірургічного втручання ризики в десятки разів вищі, ніж ризики самої операції.

ЗАПИСАТИСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Запишіться на безкоштовну консультацію до провідного кардіохірурга центру Тополова Павла

Зв’яжіться з нами зручним для вас способом. Ми працюємо щодня

Дякуємо за ваше повідомлення. Воно було відправлене.
При спробі надіслати повідомлення сталося помилка. Будь ласка, повторіть спробу пізніше.