КАРДІОЦЕНТР ДОКТОРА ТОПОЛОВА
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
ОПЕРАЦІЇ НА СЕРЦІ У КИЄВІ
ДЛЯ ДОРОСЛИХ
Аортокоронарне шунтування (АКШ) у Києві
Хірурги нашого центру проводять аортокоронарне шунтування в Україні дорослим пацієнтам.
Аортокоронарне шунтування (АКШ) – це хірургічна операція на серці. Суть операції АКШ – забезпечення серця кров’ю в обхід уражених атеросклеротичних бляшок коронарних артерій, які більше не можуть виконувати цю функцію.
У випадках, коли просвіт коронарних судин звужується внаслідок запальних процесів або внаслідок накопичення жирових холестеринових наростів, до серця надходить недостатня кількість кисню.

Це негативно позначається на стані та працездатності серцевого м’яза. В результаті м’яз ушкоджується. Такий стан називається ішемічною хворобою серця. Саме це захворювання є основним показником для проведення операції на серці – аортокоронарне шунтування.
Під час операції для створення безперешкодного потоку крові до серця використовуються шунти.
Зазвичай шунтами виступають власні судини пацієнта – артерії або вени. Найчастіше для шунтування використовується велика підшкірна вена ноги, внутрішня грудна або променева артерія руки.
Як відбувається операція шунтування серця
Перед проведенням операції АКШ пацієнт повинен пройти діагностику та отримати остаточний діагноз у кардіолога. Для діагностики використовується коронарографія, яку можна зробити у нашому кардіологічному центрі у Києві.
Операцію шунтування серця роблять через розріз посередині грудної клітини. Він дозволяє отримати прямий доступ до серця. Крім цього робиться ще один або кілька розрізів. Через них у пацієнта беруться відрізки здорових вен або артерій, які використовуються як шунти.
Зазвичай другорядні розрізи робляться на руках чи ногах. Ця процедура є абсолютно безпечною. Після операції, при умові, що судини здорові, пацієнт може відчувати лише невеликий та нетривалий біль у кінцівці при фізичних навантаженнях. Згодом болючі відчуття минають.

У кардіоцентрі лікаря Тополова операції аортокоронарного шунтування проводяться різними методами залежно від діагнозу та стану хворого.
Перед операцією встановлюється ступінь ураження судин. Виходячи з цього ми підбираємо тип трансплантата який будемо використовувати під час операції. Він може бути отриманий із вен нижніх кінцівок, артерій передпліччя чи грудей.
У ході операції хірург робить розрізи в місцях кріплення шунта та підшиває його до уражених коронарних артерій серця. Операція проводиться під загальною анестезією.


Аортокоронарне шунтування без зупинки серця
При цьому методі шунтування, серце пацієнта не зупиняється, тому немає потреби у застосуванні штучного кровообігу. Операція проводиться через розріз грудної клітини.
Для виконання операції АКШ за цим методом ми використовуємо спеціальне обладнання, яке дозволяє мінімізувати коливання серця під час операції. Це забезпечує високоточні дії кардіохірургів на відкритому серці, в той час як воно продовжує працювати. Такий метод кардіологічної операції має назву Off-Pump.
Цей метод хірургічного втручання на серце застосовують при ішемічній хворобі серця, після перенесеного інфаркту міокарда, а також у пацієнтів із порушенням функцій нирок та легень.
Ризик виникнення запалень та закупорки судин при використанні такого методу АКШ зведений до мінімуму.
Ми також використовуємо методики розроблені лікарем хірургом Тополовим для успішного проведення коронарного шунтування судин серця.
Шунтування із зупинкою серця
Це традиційний метод проведення операції аортокоронарного шунтування. У цьому методі серце пацієнта зупиняється й в цей час використовують штучний кровообіг для підтримки функціонування всього організму.
Операції із зупинкою серця проводяться лише досвідченими хірургами нашого кардіологічного центру.
Операція складається з кількох етапів

Де роблять шунтування серця в Києві
Шунтування серця у Києві роблять у кардіоцентрі доктора Тополова.
У нашому кардіо-центрі ми приймаємо пацієнтів з усієї України, а також з-за кордону. Наш кардіологічний центр обладнаний усім необхідним, щоб ви почували себе комфортно та безпечно.
Ми проводимо шунтування серця у Державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами.
Наш кардіологічний центр розташований біля метро “Дружби Народів” у Києві.

Можливі ускладнення після шунтування серця
Операція аортокоронарного шунтування – це поширена операція. У США щорічно виконується 500000 операцій АКШ. В Україні таких операцій проводять у рази менше, незважаючи на те, що захворювання серцево-судинної системи посідають перше місце серед українців. Крім того, щороку понад 60% усіх смертей в Україні виникають через серцево-судинні захворювання.
Операція АКШ є реальним шансом на покращення якості життя пацієнта із показаннями до цієї операції.
Коронарне шунтування проводиться понад 50 років. Це перевірена та безпечна операція. Команда наших лікарів намагається звести всі ризики до мінімуму. За статистикою, ускладнення наступають у менш ніж 1% пацієнтів.
Дослідження “Річні результати коронарного шунтування пацієнтів старших вікових груп”.
Етапи підготовки до операції
Деякі процедури, які необхідні для підготовки до операції, ви можете зробити самостійно. Лікар розповість, які дослідження нам знадобляться
Підготовка до операції аортокоронарного шунтування
Після того, як кардіолог поставив діагноз, ви проходите попереднє обстеження у нашому кардіологічному центрі. Деякі процедури, необхідні для підготовки до операції, ви можете зробити самостійно. Ваш лікар хірург розповість, які дослідження нам знадобляться та де ви зможете їх зробити.
Після того, як усі необхідні дослідження зроблено та ви отримали консультацію у нашого провідного хірурга, визначається тип та дата проведення операції.
Зазвичай, передопераційне обстеження включає лабораторні аналізи та інструментальні дослідження. За наявності супутньої патології може бути призначено додаткові аналізи. Підписується інформаційна згода на проведення операції.
Напередодні операції АКШ вас оглядає ваш хірург та анестезіолог. Дозволяється легка вечеря не пізніше 12 годин до операції. Після цього прийом рідин і ліків забороняється. На ніч ставиться очисна клізма. Оскільки операція є досить тривалою, ми плануємо операційні дні на ранок.
Незадовго до операції медсестра введе вам препарати, які зменшують емоційну напруженість і допоможуть вам заспокоїтися. Через 40-60 хвилин вас відвезуть до операційного блоку.

Реабілітація після операції на серці
Терміни та ступінь легкості реабілітаційного періоду залежить від методу, яким вам проводилось аортокоронарне шунтування.
Реабілітація без застосування штучного кровообігу проходить легше та швидше.
Якщо жодних ранніх післяопераційних ускладнень не спостерігається, через 1-2 дні після операції вас переведуть з палати інтенсивної терапії в звичайну палату. У ній пацієнти залежно від методу операції та стану проводять у середньому до 5-6 днів під наглядом лікаря.
Після переведення в звичайну палату лікар визначає для вас план лікування, а також необхідні фізичні навантаження для якнайшвидшого відновлення після операції АКШ.

Після операції на серці вам доведеться звести до мінімуму шкідливі звички та переглянути раціон свого харчування. Необхідно зменшити споживання солі, солодощів та жирів.
Операція аортокоронарне шунтування – це квиток у нове життя. І щоб воно було краще за колишнє, необхідно позбутися шкідливих звичок. Протягом місяця після операції ви пройдете необхідне обстеження, яке призначить лікар.
Ціна на операцію шунтування серця у Києві
Ми маємо демократичні ціни на операції. Ми фіксуємо вартість кожного конкретного клінічного випадку, пов’язаного з операцією на серці.
Оскільки ваш випадок може не бути схожим на будь-який інший, для визначення вартості операції, необхідно, щоб ви надали нам певну інформацію, що стосується вашого захворювання. Тоді ми зможемо сказати вам якою буде вартість аортокоронарного шунтування серця.
Найчастіші питання про аортокоронарне шунтування
Чого не можна робити після шунтування серця
Після шунтування не можна повертатися до шкідливих звичок. Слід обмежити підйом ваги протягом 1 місяця. Не рекомендується відвідування саун та бань.
Також, якщо операція була зроблена з розтином грудини, протягом місяця не можна повертатися на бік (сон лише на спині).
Що краще – шунтування чи стентування судин
Обидва види операції показані для поліпшення кровотоку. Шунтування серця здійснюється під загальним наркозом. Стентування передбачає встановлення у вузьке місце артерії стенту та його розширення, за рахунок чого нормалізується кровообіг. Воно виконується, якщо артерії пошкоджені у 1 або 2 місцях. У складних випадках проводять шунтування.
Чи проводять шунтування без наркозу
Шунтування серця – це складна операція на відкритому серці, її ніколи не проводять без наркозу.
Чи безпечно робити шунтування в Україні
В Україні підтримується європейський рівень кардіохірургії. Щороку в Україні проводиться понад 18 000 операцій на серці. Статистика операційного ризику в нашій клініці нічим не поступається показникам Європи та США.
Чи можна літати після шунтування
Перший переліт можливий через 10 днів після проведення операції АКШ. Якщо ваш лікар не визначив перельоти як протипоказання у вашому випадку, ви можете спокійно подорожувати повітряним транспортом.
Чи є шунтування серця небезпечним
Якщо пацієнту показано шунтування, воно робиться для того, щоб поліпшити якість та тривалість життя людини. У разі відмови від операції, небезпека для життя та здоров’я людини набагато вища.
Як довго триває відновлювальний період після шунтування серця
Період раннього відновлення становить зазвичай 7-8 днів. Після цього пацієнт може дістатися додому громадським транспортом.
Час повного відновлення складає приблизно 60-90 днів із дня операції. До кінця цього періоду ви зможете повернутися до свого звичного життя та роботи. Фізичні навантаження необхідно вводити поступово. Через 2-3 місяці після АКШ рекомендується проведення тесту навантаження ВЕМ або Тредміл-тесту. Ці тести допомагають визначити стан накладених шунтів та кровообігу в серці.